Stavba Božího království

Milé děti, přijali jsme pozvání účastnit se budování Božího království tady na Zemi. Především ve svém srdci a všude okolo nás. Toto městečko je jeho symbol. Je to znamení, že v našem snažení nejsem sám, ale vytváříme Boží království společně – s Ježíšem uprostřed. Máme radost, že Ježíš vstal z mrtvých, že nás miluje a že se s ním stále setkáváme.

Ať naše městečko radostně rozkvete!

Pokaždé, když poznáš Ježíše v druhém člověku, je to kytička pro něj.
Pokaždé, když přijdeš do kostela setkat se s Pánem Ježíšem ve svatostánku, je to kytička pro něj.
Setkáváš se s ním doma, a to pokaždé, když si na Ježíše vzpomeneš. Je to další kytička pro něj.
 – začni už před snídaní, klidně ještě v posteli si řekni: „Ježíši, ty mě miluješ. Já tě také miluji. Pomoz mi, abych viděl a slyšel, kde jsi.“
– nebo před každým jídlem
– jestli si dokážeš vzpomenout na Ježíše, než ti začne výuka, …. jsi fakt dobrej!
– jestli si dokážeš vzpomenout na Ježíše, když na tebe leze lenost, …. je to bomba!
– jestli si dokážeš vzpomenout na Ježíše, když na tebe leze vztek nebo trucuješ, …… jsi úžasnej!
Je to jako vypěstovat celý záhon květin pro Ježíše. Můžeš je nakreslit a ozdobit jimi záhonky mezi domečky v kostele.

POZOR POZOR – PÁTRACÍ ÚKOL PRO MALÉ ZAHRADNÍKY – zde.

NĚKOLIK POZNÁMEK PRO RODIČE:

Chceme si opravdu užívat velikonoční radost! Zkusme to i my dospělí a přenesme ji na naše děti…. Nebo obráceně?
Pro vložení kytičky do městečka nejsou žádné podmínky. Zkusme u dětí probouzet touhu setkávat se s Ježíšem a ty kytičky mohou být jejím výrazem. Děti je vystřihnou doma nebo je najdou u oltáře v „Královském zahradnictví“. Můžete nakreslit třeba i strom, na který každý den dolepíte květy. V neděli umístíte do městečka.
I nadále mohou děti přinést svůj vyrobený domeček do kostela. Domeček k vystřižení a slepení ke stažení: Přední část A, Zadní část B. Nebo ho můžete vyrobit třeba slepením a polepením různých krabiček a kartonů. Jak postavit domeček? Návod zde.
Asi se zeptáte, proč jsme nenamalovali postavu Ježíše na papír a nepřidali do městečka? Chceme tak obrátit pozornost k živému vzkříšenému Ježíši, který je skutečně uprostřed nás – ve svatostánku, v našem společenství, v každém z nás.

Děkujeme, že přispíváte k budování Božího království tady na Zemi jakýmkoliv způsobem i se svými dětmi.

Galerie městečka Božího království (je řazena sestupně):

Příběhy a inspirace pro rodiče malých dětí k tématům jednotlivých nedělí. Doporučujeme již od 4 let.

Pracovní list Květné neděle ke stažení
Pracovní list 5.neděle postní ke stažení
Pracovní list 4.neděle postní ke stažení
Pracovní list 3. neděle postní ke stažení
Pracovní list 2. neděle postní ke stažení
Pracovní list 1. neděle postní ke stažení

Pracovní list ke Květné neděli a Velikonocům

Kde najdete další pokyny?
– v promluvě otce Stanislawa při nedělní on-line mši svaté,
– ve svých schránkách v kostele
– a tady na webu.
– Děti, které se účastní vyučování náboženství, naleznou další inspiraci, jak prožít dobře tuto velikonoční dobu, u svých katechetek.

Kontaktní adresa ke schránkování a Postní a velikonoční cestičce: deti@farnost-vinor.org. Na dotazy vám odpoví Jana Foldynová nebo Lída Obručová. Děkujeme za připomínky, podněty a jakoukoli odezvu.