Postní cestička

Milé děti, milí rodiče, pokud jste zhlédli úvodní video (na této stránce dole), víte, jak bude letošní postní cestička vypadat. Obrázek vidíte níže. Každý den si vybarvěte jedno okénko postní cestičky, domečky postupně dokreslíte podle instrukcí, které zde vždy před nedělí najdete. K tomu se dozvíte úkol s krátkým uvedením do tématu nedělního evangelia.
Obrázek cestičky si můžete stáhnout zde.

Když se budeš snažit následující týden plnit úkol, můžeš při návštěvě kostela u oltáře sv. Josefa vložit jeden připravený trámek na stavbu společného domečku. Postupně do Velikonoc vytvoříme malý model městečka – bude nám připomínat, že se chceme všichni podílet na budování Božího království tady na Zemi.

Pokud se budete chtít zapojit víc, můžete společně vyrobit z papíru domeček vaší rodiny (výška 12 – 20cm, musí stát) a přidat do městečka. Domeček k vystřižení a slepení ke stažení: Přední část A, Zadní část B. Nebo ho můžete vyrobit třeba slepením a polepením různých krabiček a kartonů. Jak postavit domeček? Návod zde.

Příběhy a inspirace pro rodiče malých dětí k tématům jednotlivých nedělí. Doporučujeme již od 4 let.
Pracovní list 2. neděle postní ke stažení
Pracovní list 1. neděle postní si stáhněte zde.

Pracovní list k 2. neděli postní – Ovládnout jazyk
Pracovní list k 1. neděli postní –
Dělat věci ve skrytosti

Úvod do postní cestičky

Kde najdete další pokyny?
– v promluvě otce Stanislawa při nedělní on-line mši svaté,
– ve svých schránkách v kostele
– a tady na webu.
– Děti, které se účastní vyučování náboženství, naleznou další inspiraci, jak prožít dobře tuto postní dobu, u svých katechetek.

Průvodce cestičkou v bodech pro rodiče
– Každý den si dítě vybarví jedno políčko (nestanovujeme žádnou podmínku)
– V neděli: přečtete si nebo poslechnete evangelium a text k neděli s úkolem.
– Obrázek prvního domečku (se sedícím Ježíšem) překreslete nebo vystřihněte a nalepte na místo prvního domečku v plánku.
– Úkol na týden si každý den připomínejte a hlavně chvalte za snahu.
– Po týdnu vyzdvihněte snahu dítěte, která ho opravňuje v kostele položit na stavbu domečku trámek (= svou snahou jsem přispěl k budování Božího království).
– Při návštěvě kostela přiloží trámek na stavbu domečku a ze své schránky si vyzvedne lístek na další týden.
– Pokud se budete chtít zapojit víc, můžete společně vyrobit z papíru domeček vaší rodiny (výška 12 – 20cm, musí stát) a přidat do městečka. Domeček k vystřižení a slepení ke stažení: Přední část A, Zadní část B.
Zde si můžete stáhnout a vytisknout souhrn všech lístků na neděli. Dětem je však dávejte postupně.

Kontaktní adresa ke schránkování a Postní cestičce: deti@farnost-vinor.org. Na dotazy vám odpoví Jana Foldynová nebo Lída Obručová. Děkujeme za připomínky, podněty a jakoukoli odezvu.