Schránkování – hádanka na neděli

Milí rodiče, milé děti,

po celý rok připravujeme pro děti z farnosti hádanky nebo úkoly týkající se nedělního evangelia. K tomu má každé dítě, které se chce zapojit, svoji schránku v kostele (u oltáře sv. Josefa). A už je tu slibovaná hádanka, vlastně hádanky dvě.
Věříme, že předškolním dětem pomůžou rodiče, aby se mohly taky zapojit.

Nemáš ještě v kostele svoji schránku? Na stolku blízko nástěnky se schránkami najdeš nové schránky. Jednu si podepiš a připevni k ostatním a hned do ní můžeš vložit odpověď. Příští neděli se do schránky podívej, najdeš tam odměnu za svoji odpověď.

Sbal si kufr a hurá na prázdniny!

Vyber si jeden z nich a během prázdnin ho celý naplň dobrými a zajímavými věcmi.

Co budeme dělat o prázdninách?

Máme v kostele “moře” plné našich lodiček, které mají Ježíše na své palubě. (jestli ještě lodičku nemáš, složi ji z papíru a v kostele ji umísti na připravené “moře”.

Víme, že Ježíš má velkou moc uklidňovat vlny a uzdravovat.
Víme, že Ježíš má má velký soucit s každým z nás, kdo se necítí být přijatý a milovaný. Kdo něco potřebuje.
Víme, že Ježíš čeká, až ho budeme volat o pomoc a budeme na něho spoléhat.

O prázdninách se budeme spoléhat na Ježíše a budeme se modlit za ty druhé (lodičky). Když si na to vzpomeneme, pošleme vlnku po vodě (přidáme poskládaný papírek, vlnu nebo provázek).

Do našeho moře také můžeš přinést něco, cos vylovil o prázdninách z vody (mušličku, kamínek…)

Moře “vlnkujeme” kdykoliv během prázdnin. Těšíme se, jak bude naše moře vypadat, až se zase potkáme. Lída a Jana.

Kontaktovat nás můžete tady: deti@farnost-vinor.org Jana Foldynová a Ludmila Obručová

Více o Liturgii pro děti