Liturgie pro děti – hádanka na neděli

Milé děti, milí rodiče,

Po Vánocích se opět vracíme ke SCHRÁNKOVÁNÍ. Tentokrát na vás čeká ve schránce připravená křížovka, kterou budete luštit až do začátku postní doby. Každou neděli najdete ve své schránce lístek s otázkou. Kartičku s křížovkou si můžeš nechat ve schránce a postupně doplňovat nebo si ji vzít domů. Důležité je ji neztratit.

SCHRÁNKOVANÁ KŘÍŽOVKA

Milované děti, v nedělních čteních evangelia budeme slyšet o lidech, kteří šli za Ježíšem. V našem poznávání Božího slova chceme najít odpověď na otázku: Proč jít za Ježíšem? Jste zvědaví, jaká bude odpověď? Pojďte s námi luštit křížovku.

Každou neděli ve své schránce najdeš otázku s číslem. Odpověď napíšeš do okének v řádku se stejným číslem.  Nápovědu najdeš v evangeliích během následujících šesti nedělí. Šestou neděli v mezidobí 14. února se dozvíme tajenku – odpověď na naši otázku.
 
Otázky pro křížovku najdeš také zde na webu. Najdeš je tady:

Několik poznámek k SCHRÁNKOVÁNÍ:

Obrázek křížovky s pravidly můžete stáhnout zde.

Věříme, že předškolním dětem s křížovkou pomůžou rodiče, aby se mohly taky zapojit.

Poznámka pro toho, kdo má ve schránce podzimní kartičku s nedokončeným obrázkem ze samolepek: Chceš-li si obrázek dokončit, napiš nebo nakresli každou neděli, co tě zaujalo na evangeliu a vhoď do schránky. Nechceš-li obrázek dokončit, kartičku si vyndej a odnes domů.

Nemáš ještě v kostele svoji schránku? Na stolku blízko nástěnky se schránkami najdeš nové schránky. Jednu si podepiš a připevni k ostatním.

Více o Liturgii pro děti

MENU