Tříkrálová sbírka 2021

V roce 2021 bylo při sbírce vybráno 29 245 Kč. 

Děkujeme všem dárcům. Navzdory těžké době jsme dokázali otevřít svá srdce pro druhé. 

Marie Nováková – koordinátorka sbírky


Ve dnech 3.1. až 24.1. 2021 se farnost a Městská část Praha Vinoř již po desáté připojují k Tříkrálové sbírce pořádané Charitou České republiky.

Na mimořádném jednání Rady Charity ČR bylo rozhodnuto, že pokud bude Protiepidemický systém ČR (PES) na stupni pohotovostič.5, lze Tříkrálovou sbírku realizovat pouze online formou. Stupeň č. 5 bude platit od 27.12.2020 nejméně do 10.1. 2021, proto sbírka v tomto období proběhne online. Programy pro školy proto budeme realizovat také online formou, v souladu s distanční výukou a pedagogy. Dne 2.1. 2021 v 10.00 bude touto formou také předáno požehnání koledníkům přes FB, pokusíme se se zájemci zrealizovat také tříkrálové setkání přes zoom v období realizace sbírky.

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit, další informace získat, přes tyto weby:

www.praha.charita.czwww.instagram.com/charitapraha/,  www.facebook.com/praha.charita.  

Vzniká také systém podpory tzv Virtuální kasička. Na webu  www.trikralovasbirka.cz je od 20. 12. 2020 do 30. 4. 2021 zhotovena platební brána, ve které si dárce podle PSČ najde svou nebližší charitu / farnost, které chce přispět. Peníze pak budou spočítány 30. 4. 2021 a rozděleny podle PSČ. (Vinoř nemá vlastní charitu, hledejte farnost Vinoř).

Označená pokladnička je pro vaše dary připravená u Betléma v kostele. Po uklizení Betléma zůstane na bočním oltáři po levé ruce při vstupu do Betléma. 

Poselstvím sbírky je přinášet radost, požehnání domovům, pomáhat lidem v nouzi. Finance získané ve sbírce budou odeslány těm, které současná krize postihla nejvíce.

Ve Vinoři možná tentokrát nepotkáme koledníky v kostýmech tří králů, ale přesto věřím, že i v tomto náročném roce prožijeme to, že těžkosti lidi sbližují, vytvářejí solidaritu, ochotu si pomáhat. Jsme možná malou zemí, Vinoř a okolí jsou možná malé obce, ale žijí v nich lidé velcí laskavým srdcem.

O výsledku sbírky budeme informováni během ledna po vyhodnocení Charitou.  Výsledky najdete na stránkách farnosti Vinoř, Městské části Praha Vinoř i na stránkách Charity.

Ať je Tříkrálová sbírka pro nás symbolem lidské pomoci a solidarity, poselstvím, že navzdory těžkostem života nezůstáváme osamělí.

Marie Nováková Ing. Mgr.  – koordinátorka sbírky

Kontaktní e-mail, chcete-li se jakkoliv zapojit : novakpm@volny.cz, označte nadpisem Tříkrálová sbírka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

MENU