Žehnání adventního věnce doma

Obvykle se adventní věnce žehnají na první neděli adventní během společné mše svaté. Nicméně jak připomíná kniha Obřady žehnání, žehnat mohou nejen svěcené osoby (biskup, kněz, jáhen), ale každý pokřtěný. Může a jak nám připomíná apoštol Pavel, máme se žehnání velmi věnovat (Řím 12,14). Jedním z požehnání, které se může dít v rodinném kruhu pak je určitě žehnání adventního věnce.

Není třeba čekat až na neděli ráno, můžete se, zvláště v rodinách, sejít už v sobotu večer. A při jednoduché domácí modlitbě věnec požehnat. Struktura takové modlitby není nijak složitá. Tam, kde jste v rodině hudebně nadaní se může zazpívat některá z adventních písní. Můžete si přečíst úryvek z evangelia začínající neděle. Někdo z přítomných si může úryvek přečíst předem a podělit se o myšlenky, které ho napadly. Následně můžete společně poděkovat a poprosit za věci, které prožíváte a adventní věnec jednoduše požehnat.

Takováto večerní modlitba (ideálně se zhasnutými světly, jen se světlem svící, kterého v průběhu adventní doby přibývá) vás pak může provázet i v dalších dnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

MENU